Казімірова Людмила Павлівна

Біографія
Освіта
Посади
Підвищення кваліфікації (стажування)
Навчальні дисципліни
Наукові інтереси
Реалізовані проєкти
Список основних наукових та навально-методичних праць
Участь у наукових товариствах і громадська діяльність
Відзнаки і преміювання
Контакти

Біографія

Народилася 21 січня 1970 року у с. Мушкутинці Дунаєвецького району Хмельницької області. У 1987 році із золотою медаллю закінчила Дунаєвецьку середню школу № 2.

Освіта

1987–1992 рр. – навчання на природничому факультеті Тернопільського державного педагогічного інституту. По завершенню навчання отримала диплом за спеціальністю «Хімія та біологія» і здобула кваліфікацію учителя хімії та біології.
1996 р. – захист дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата біологічних наук за спеціальністю 03.00.05 – ботаніка у Спеціалізованій Вченій раді Центрального ботанічного саду ім. М.М. Гришка НАН України. Тема дисертації «Культивована дендрофлора Кам’янецького Придністров’я та перспективи її використання».
2006 р. – Атестаційною колегією Міністерства освіти і науки України присвоєно вчене звання доцента кафедри екології.

Посади

1991-1995 рр. – молодший науковий співробітник, науковий співробітник, виконувач обов’язки директора та директор МП «Адоніс» Тернопільського державного педагогічного інституту;
1995-1996 рр. – асистент кафедри природознавства і математики з методикою початкового навчання Кам’янець-Подільського державного педагогічного інституту;
1999-2001 рр. – заступник директора з науково-методичної роботи, вчитель біології навчально-виховного комплексу «Початкова школа – гімназія» м. Дунаєвець (Хмельницька область);
2001-2002 рр. – старший викладач кафедри екології Технологічного університету Поділля (тепер Хмельницький національний університет);
2002-2004 рр. – доцент кафедри екології Хмельницького державного університету (тепер Хмельницький національний університет);
2004-2011 рр. – директор ботанічного саду та за сумісництвом доцент кафедри екології Хмельницького національного університету;
2011-2020 рр. – доцент кафедри екології Хмельницького національного університету.
2020 р. – дотепер – доцент кафедри екології та біологічної освіти Хмельницького національного університету.

Підвищення кваліфікації (стажування)

2020 р. – кафедра ботаніки, лісового і садово-паркового господарства Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича (тема стажування: удосконалення професійної підготовки та вивчення прогресивного досвіду викладання дисципліни «Ботаніка», «Систематика рослин», «Систематика рослин з основами біогеографії», «Геоботаніка», довідка № 02/15-238 від 04.02.2021 р.).
2020 р. – тренінг «Прозора містобудівна документація – основа розвитку населеного пункту» (сертифікат, 13 травня 2020 року).
2017 р. – Національний природний парк «Подільські Товтри» (тема стажування: ознайомлення з новими методами і формами проведення наукової роботи, екологічної освіти та виховання для покращення науково-методичного забезпечення занять з дисциплін екологічного та біологічного напрямку, довідка № 74 від 29.01.2018 р.).
2016 р. – відділ дендрології і паркознавства Національного ботанічного саду імені М.М. Гришка НАН України (тема стажування: ознайомлення з новими методами дендрологічних інтродукційних досліджень, садово-паркового та зеленого будівництва, колекційним фондом деревних та трав’янистих рослин для покращення науково-методичного забезпечення проведення занять з дисциплін екологічного та біологічного напряму, довідка № 112/9-253 від 16.06.2016 р.).
2016 р. – Курси дистанційного навчання Хмельницького національного університету (довідка, 11.03.2016 р.).
2015 – Науково практичний семінар «Практичні аспекти використання мінеральних вод у санітарно-курортній сфері та позакурортній практиці» (сертифікат, 23.03.2015 р.).
2014 р. – теоретико-практичний семінар «Европейські кваліфікаційні рамки та інструменти їх реалізації в програмі Horyzont 2020» (сертифікат, 9 вересня 2014 р.)
2013 р – Вища школа економіки м. Бидгощ (Польща) на тему «Сучасний університет – проектний підхід до організації роботи згідно до положень європейських кваліфікаційних рамок, ІІ рівень» (сертифікат, 20 вересня 2013 р.).
2012 р. – Вища школа інформатики та мистецтв м. Лодзь (Польща) на тему «Сучасний університет – проектний підхід до організації роботи згідно до положень європейських кваліфікаційних рамок» (диплом, 30.11.2012 р.).

Навчальні дисципліни

Ботаніка
Геоботаніка
Заповідна справа та охорона біоресурсів
Систематика рослин
Охорона біотичного та ландшафтного різноманіття

Наукові інтереси

Охорона і збереження біоландшафтного різноманіття, флористика, фітоценологія, екологія міських систем, природничо-наукова освіта.

Реалізовані проєкти

 • Проєкт «Прозора містобудівна документація міста Хмельницького» (за фінансової підтримки Посольства Франції в Україні, реалізований коаліцією громадських організації «Рада Реформ Хмельниччини» та адміністрований громадською організацією «Жар» у 2019-2020 рр.).
 • Проєкт «З Бугом у серці – охорона, збереження та раціональне використання біологічного та ландшафтного різноманіття басейну верхів’я річки Південний Буг шляхом проведення обласної суспільно-інформаційної кампанії та практичних ініціатив на місцевому рівні» (за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні, реалізований Подільським екологічним товариством у 2011-2012 рр.).
 • Проєкт «Реформа міського теплозабезпечення», програма «Енергоефективні університетські містечка» (за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), реалізований ВБО «Інститут місцевого розвитку у 2011-2012 рр.).
 • Проєкт «Мале Полісся» – охорона та збереження біорізноманіття унікального природного комплексу, розташованого у Хмельницькій області» (за підтримки Офісу радника з питань сільського господарства, природи та якості харчових продуктів Посольства Королівства Нідерландів в Україні, реалізований Подільським екологічним товариством у 2010-2011 рр.).
 • Проєкт «Нова Атлантида» – охорона та збереження біологічного та ландшафтного різноманіття» (за сприяння Офісу радника з питань сільського господарства, природи та якості харчових продуктів Посольства Королівства Нідерландів в Україні, PIN-MATRA, MoU Україна – Нідерланди в галузі охорони природи, реалізований Подільським екологічним товариством у 2008-2009 рр.).
 • Проєкт «Ідентифікація та збереження ключових природних територій регіональної екомережі Хмельниччини» (за підтримки Британського Фонду «Довкілля для Європи» та сприяння Міністерства у справах охорони довкілля, харчових продуктів та сільського господарства Великобританії та Британської Ради, реалізований Подільським екологічним товариством у 2006-2007 рр.).
 • Проєкт «Розробка регіональної програми формування екологічної мережі» (за підтримки Офісу радника з питань сільського господарства, природи та якості харчових продуктів Посольства Королівства Нідерландів в Україні, реалізований Подільським екологічним товариством у 2004-2005 рр.).
 • Проєкт «Інформаційно-публіцистичний навчальний буклет «Дерево Майбуття» (за підтримки Фонду Ч.С. Мотта в межах програми «Екологічний шлях у майбутнє» ІСАР «Єднання», реалізований Подільським екологічним товариством у 2002 р.).
 • Проєкт «Озеро Святе» – національний природний парк» (за підтримки Фонду Ч.С. Мотта в рамках програми «Екологічний шлях у майбутнє» ІСАР «Єднання», реалізований Подільським екологічним товариством у 2001 р.).
  10. Проєкт «Екологічна освіта на базі громади» (Інститут Збалансованих Громад (ISC), США, реалізований Подільським екологічним товариством у 2001 р.).
 • Експертиза звіту стратегічної екологічної оцінки проєкту «Програма охорони довкілля Хмельницької міської територіальної громади на 2021-2025 роки» на замовлення Управління з питань екології та контролю за благоустроєм міста Хмельницької міської ради (договір № 44 від 04 грудня 2020 року).
 • Підготовка наукових обґрунтувань для заповідання територій та об’єктів міста Хмельницького на замовлення Управління з питань екології та контролю за благоустроєм міста Хмельницької міської ради (договір № 01-19 від 08 листопада 2019 року).
 • Розробка схеми екологічної мережі міста Хмельницького: «Ландшафтно-екологічні основи формування схеми екологічної мережі міста Хмельницького (ІІ етап)» на замовлення Управління з питань екології та контролю за благоустроєм міста Хмельницької міської ради (договір № 01-18 від 02.05.2018 року).
 • Розробка схеми екологічної мережі міста Хмельницького: «Ландшафтно-екологічні основи формування схеми екологічної мережі міста Хмельницького (І етап)» на замовлення Управління з питань екології та контролю за благоустроєм міста Хмельницької міської ради (договір № 01-17 від 16.06.2017 року).
 • Підготовка наукових обгрунтувань для заповідання територій та об’єктів міста Хмельницького на замовлення Управління з питань екології та контролю за благоустроєм міста Хмельницької міської ради (договір № 01-16 від 31 жовтня 2016 року).
 • Проєкт «Дослідження та розробки в галузі державного управління «Розроблення матеріалів до проектів створення національних природних парків «Верхнє Побужжя», «Західне Побужжя», «Соколині Гори» (робоча назва «Надслучанський»), зміни меж (розширення) національного природного парку «Чарівна Гавань»)» (Код ДК 015-97- ІІ.2 28), реалізований за державні кошти між Товариством з обмеженою відповідальністю «Міжгалузевий науково-дослідний центр менеджменту та інновацій» та Міністерством екології та природних ресурсів України, 2013 р.).
 • Проєкт «Проведення обласної акції «Шкільна екологічна бібліотека» – перевидання та поширення в навчальні заклади області природоохоронних книг» (за кошти з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища згідно рішення дванадцятої сесії четвертого скликання від 23 січня 2008 року № 3-12/2008, реалізований Державним управлінням екології і природних ресурсів в Хмельницькій області у 2008-2010 рр.). За цим проектом видано/перевидано: Заповідні перлини Хмельниччини (2008), Екологічна освіта на Хмельниччині (2008), Червона книга України: рослини Хмельниччини (2010).
 • Проєкт «Проведення в області спільної акції-конкурсу «Шкільний дендропарк» (за кошти з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища згідно рішення дванадцятої сесії четвертого скликання від 23 січня 2008 року № 3-12/2008, реалізований Подільським екологічним товариством у 2008-2009 рр.).
 • Проєкт «Підготовка книги «Природа унікального краю – Малого Полісся» (за кошти з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища згідно рішення дванадцятої сесії четвертого скликання від 23 січня 2008 року № 3-12/2008, реалізований Інститутом ботаніки ім. М.Г. Холодного НАН України у 2008-2010 рр.).
 • Проєкт «Видавництво книги про природно-заповідний фонд Хмельницької області» (за кошти з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища згідно рішення сімнадцятої сесії п’ятого скликання від 27 квітня 2005 року № 9-17/2005, реалізований Інститутом ботаніки ім. М.Г. Холодного НАН України у 2005-2006 рр.).
 • Проєкт «Дослідження рослин, занесених до Червоної книги України Верхньобузької височини Хмельницької області (за кошти з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища згідно рішення одинадцятої сесії Хмельницької обласної ради від 30 березня 2004 року № 21-11/2004, реалізований Хмельницьким державним університетом у 2004-2005 рр.).

Список основних наукових та навально-методичних праць

Понад 150 публікацій

Монографії і навчальні посібники

1. Екологічна мережа міста Хмельницького : монографія / Н. Г. Міронова, Л. С. Юглічек, Л. П. Казімірова [та ін.] ; за заг. Ред.. Л.П. Казімірової. – Хмельницький : ПП Заколодний М. І., 2019. – 270 с.
2. Звід пам’яток історії та культури України. Хмельницька область: м. Хмельницький. – Кн. Звід пам’яток історії та культури України: Хмельницька область. м. Хмельницький. – Кн. 1 / Ред. тому: І. Трунова … Л. Казімірова [та ін.]. Хмельницька обласна державна адміністрація; Управління культури, національностей, релігій та туризму; Хмельницький обласний науково-методичний центр культури та мистецтва. – Хмельницький, ФОП Мельник А. А., 2019. – 280 с.
3. Міронова Н.Г. Природа краю / Хмельниччина: науково-популярне видання / Н. Г. Міронова, Л. П. Казімірова / Упорядник Т.С. Колісніченко, – 2-ге видання, виправлене і доповненен. – Хмельницький : Поліграфіст. – 2017. – С. 128-172.
4. Хмельниччина / С. М. Єсюнін, Л. Марченко, Л. П. Казімірова та ін; ред. Л. В. Баженов та ін., фото В. Бендяжко та ін. – Хмельницький : Поліграфіст, 2016. – 176 с.
5. Каталог декоративних трав’янистих рослин ботанічних садів і дендропарків України: Довідниковий посібник [Електронне видання] / За ред. С .П. Машковської; кол. авторів … Л. П. Казімірова [та ін.]. – Київ, 2015. – 282 с.
6. Казімірова Л. П. Верхнє Побожжя / Л. П. Казімірова. – Хмельницький: Інтрада, 2012.– 288 с. – (Серія «Terra incognita: Хмельниччина»).
7. З Бугом у серці: творчі роботи лауреатів конкурсу / Хмельниц. обл. громад. орг. «Поділ. еколог. т-во», Держ. упр. охорони навкол. природн. середовища у Хмельниц. обл., Упр. освіти і науки Хмельниц. облдержадмін. ; упоряд. Р. Г. Білик, Л. П. Казімірова, І. Ю. Яткевич. – Хмельницький : Інтрада, 2012. – 24 с.
8. Нацioнальний прирoдний парк «Мале Пoлiсся»: наукoвi нариси дo ствoрення / Т. Л. Андрiєнкo, Р. Г. Бiлик, Л. П. Казiмiрoва [та iн.]. – Кам’янець-Пoдiльський : ПП Мoршинський, 2011. – 92 с.
9. Каталог раритетних рослин ботанічних садів і дендропарків України: Довідковий посібник / За ред. А.П. Лебеди; кол. авторів … Л. П. Казімірова [та ін.]. – Київ : Академперіодика, 2011. – 184 с.
10. Ботанічний сад Хмельницького національного університету / За ред. Л. П. Казімірової. – Кам’янець-Подільський : ПП Мошинський В.С., 2009. – 68 с. – (Серія «Terra in-cognita: Хмельниччина»).
11. Каталог рослин Ботанічного саду Хмельницького національного університету / За ред. Л. П. Казімірової. – Кам’янець-Подільський: Мошинський, 2009. – 124 с.
12. Казімірова Л. П. Атлантида: казка у камені / Л.П. Казімірова, Р.Г. Білик. – Кам’янець-Подільський: Мошинський В. С., 2009. – 17 с. – (Серія «Terra in-cognita: Хмельниччина»).
13. Запoвiднi перлини Хмельниччини / За ред. Т. Л. Андрiєнкo; кол. авторів … Л. П. Казімірова [та ін.]. – 2-ге вид., перерoб. та дoпoв. – Кам’янець-Пoдiльський : Мoшинський, 2008. – 248 с.
14. Верхнє Пoбужжя – прoектoваний нацioнальний прирoднiй парк України (Хмельницька oбласть) / Т. Л. Андрiєнкo, Л. П. Казiмiрoва, Р. Г. Бiлик [та iн.] ; пiд ред. д-ра біол. наук, прoф. Т. Л. Андрiєнкo. – Кам’янець-Пoдiльський : ПП Мoшинський, 2007. – 40 с.
15. «Мале Пoлiсся» – прoектoваний нацioнальний прирoдний парк України (Хмельницька oбласть) / Т. Л. Андрiєнкo, Л.П. Казімірова, О.І. Прядко [та iн.] ; пiд ред. д-ра біол. наук, прoф. Т. Л. Андрiєнкo. – Кам’янець–Пoдiльський : ПП Мoшинський, 2007. – 40 с.
16. Казімірова Л. П. Парки – пам’ятки садово-паркового мистецтва / Л. П. Казімірова. – Кам’янець-Подільський : ПП Мошинський, 2006. – 227 с. – (Серія «Terra in-cognita: Хмельниччина»).
17. Казімірова Л. П. Червона книга України: рослини Хмельниччини / Л. П. Казімірова. – Кам’янець-Подільський : ПП Мошинський, 2005. – 32 с., іл. – (Серія «Terra in-cognita: Хмельниччина»).
18. Казімірова Л. П. Садово-паркового мистецтво Хмельниччини (на прикладі збережених палацо-паркових ансамблів) / Л. П. Казімірова. – Кам’янець-Подільський : Пр.вид–во «ОІЮМ», 2004. – 24 с., іл. – (Серія «Terra in-cognita: Хмельниччина»).
19. Екологічна освіта на Хмельниччині: Навчально-методичний посібник / Казімірова Л.П., Юглічек Л.С., Білик Р.Г. – Вид. 2–е, випр., допов. – Кам’янець–Подільський: Абетка, 2001. – 178 с.

Стаття у науковому журналі, що індексується в наукометричній базі даних Scopus

Статті у періодичних фахових виданнях України

20. Білецька Г.А. Професійна підготовка вчителів біології в умовах COVID-19 і карантинних обмежень (на прикладі Хмельницького національного університету) / Г. А. Білецька, С. В. Скрипник, Л. П. Казімірова, М. О. Тарасенко, О. О. Єфремова, С. В. Ільїнський // Інноваційна педагогіка. – 2020. – № 29. – Т. 1. – С. 78-83.
21. Казімірова Л. П. Раритетна дендрофлора Ботанічного саду Хмельницького національного університету / Л. П. Казімірова. Лісове і садово-паркове господарство. – 2017. – № 11. – Режим доступу: http://journals.nubip.edu.ua/index.php/Lis/article/view/8809
22. Казімірова Л. П. Природно-заповідний фонд міста Хмельницького / Л. П. Казімірова // Вісник Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка. Серія Екологія. – Кам’янець-Подільський : Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка, 2016. – Випуск 1. – С. 68-80.
23. Казімірова Л.П. Характеристика едафотопів видів папоротей родини Aspidiaceae природної флори Хмельницької області для їх інтродукції в культурфітоценози / Л. П. Казімірова // Науковий вісник НЛТУУ. – 2011, вип. 21.16. – С. 222-226.
24. Гесаль Н. М. Перспективи використання фіторізноманіття Polypodiophyta Хмельницької області в ландшафтних композиціях / Гесаль Н. М., Казімірова Л. П. // Запорожский медицинский журнал за матеріалами Міжнародної науково-практичної конференції «Рослини в оптимізації довкілля», присвяченої 50-річчю Запорізького міського дитячого ботанічного саду. 12-14 травня в м. Запоріжжя. – Т. 2. – № 2 (47). – Запоріжжя, 2008. – С. 131-133.
25. Казімірова Л. П. Ботанічний сад Хмельницького національного університету в ландшафтній архітектурі м. Хмельницького / Л. П. Казімірова // Науковий вісник Національного лісотехнічного університету України : Ландшафтна архітектура у контексті сталого розвитку. – Львів: НЛТУ України. – 2008. – Вип. 18.12. – С. 143-148.
26. Казімірова Л. П. Polypodiophyta у природній флорі Хмельницької області: Систематична структура, раритетна складова, перспективи реінтродукції у паркові культур фітоценози / Л. П. Казімірова, Н. М. Гесаль // Науковий вісник НЛТУУ: Символ дерева у світовій культурі та художній творчості. – Львів : НЛТУУ. – 2006, вип. 16.4. – С. 217-222.
27. Казімірова Л. П. Пам’ятки природи в структурі зелених насаджень м. Кам’янця-Подільського / Л. П. Казімірова // Наук. вісник НЛТУ. – 2003. – Вип. 13.5. – С. 295-299.

Матеріали конференцій

28. Казімірова Л.П. Роль Ботанічного саду Хмельницького національного університету в інтродукції рослин у Центральному Поділлі / Л.П. Казімірова // Інтродукція рослин на Волино-Поділлі: наука, освіта, мистецтво формування ландшафту, виробництво: матеріали Міжнародної наук.- практ. конф., (Тернопіль, 17-18 травня, 2018 р.) ; Тернопільський ОКІППО. – Тернопіль: Вид. центр ТОКІППО, 2018 – С. 60-65.
29. Оцишен О. В. Історія природно-заповідного фонду міста Камʼянця-Подільського / О. В. Оцишен, Л. П. Казімірова // Подільські читання. Епоха природничих досліджень Поділля: історія, теорія, практика / Збірник наукових праць за матеріалами міжнародної науково-практичної конференції, м. Кам’янець-Подільський, 9-11 жовтня, 2018 р. ‒ Кам’янець-Подільський : К-ПНУ ім. Івана Огієнка, 2018. – С.15-24.
30. Казімірова Л.П. Ботанічний сад як важлива складова навчально-виховного середовища Хмельницького національного університету / Л.П. Казімірова // Ботанічні сади та дендропарки – центри формування екологічної культури у сучасному інноваційно-освітньому просторі : матеріали сесії Ради ботаніч. садів України Міжнар. наук. конф., присвяч. 60-річчю позашк. навч. закл. «Дитячий парк «Запорізький міський ботанічний сад» Запорізької міської ради Запорізької обл. (29 трав. – 1 черв. 2018 р.) / редкол. : Н. В. Заіменко та ін. – Запоріжжя : [ЗНУ], 2018. ‒ С. 45-47.
31. Казімірова Л.П. Дендропарк Хмельницького обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді як потенційна природно-заповідна територія / Л.П. Казімірова, З.І. Демчишина // Ботанічні сади та дендропарки – центри формування екологічної культури у сучасному інноваційно-освітньому просторі : матеріали сесії Ради ботаніч. садів України Міжнар. наук. конф., присвяч. 60-річчю позашк. навч. закл. «Дитячий парк «Запорізький міський ботанічний сад» Запорізької міської ради Запорізької обл. (29 трав. – 1 черв. 2018 р.) / редкол. : Н. В. Заіменко та ін. – Запоріжжя : [ЗНУ], 2018. ‒ С. 250-253.
32. Казімірова Л.П. Шляхи розвитку ландшафтно-архітектурного планування території ботанічного саду Хмельницького національного університету / Л.П. Казімірова // Збереження різноманіття рослинного світу у ботсадах та дендропарках: традиції, сучасність, перспективи: Матеріали міжнародної наукової конференції до 230-річчя дендропарку «Олександрія» НАН України, 19–20 вересня 2018 р. – Біла Церква: ТОВ «Білоцерківдрук», 2018. ‒ С. 182-187.
33. Казімірова Л.П. Ефемероїди Ботанічного саду Хмельницького національного університету / Л.П. Казімірова // Інтродукція рослин, збереження та збагачення біорізноманіття в ботанічних садах та дендропарках: Матеріали міжнародної наукової конференції. – Київ : Фітосоціоцентр, 2015. – С. 98-99.
34. Казімірова Л. П. Створення Ботанічного саду Хмельницького національного університету як шлях гармонізації екологічного середовища території університету / Л. П. Казімірова // Запорожский медицинский журнал за матеріалами Міжнародної науково-практичної конференції «Рослини в оптимізації довкілля», присвяченої 50-річчю Запорізького міського дитячого ботанічного саду. 12-14 травня в м. Запоріжжя. – Т. 2. – № 2 (47). – Запоріжжя, 2008. – С. 167-170.
35. Гесаль Н.М. Перспективи використання фіторізноманіття Polypodiophyta Хмельницької області в ландшафтних композиціях / Н. М. Гесаль , Л. П. Казімірова // Запорожский медицинский журнал за матеріалами Міжнародної науково-практичної конференції «Рослини в оптимізації довкілля», присвяченої 50-річчю Запорізького міського дитячого ботанічного саду. 12-14 травня в м. Запоріжжя. – Т.2. – № 2 (47). – Запоріжжя, 2008. – С. 131-133.

Методичні вказівки

36. Oхoрoна бioтичнoгo i ландшафтнoгo рiзнoманiття : метoдичнi вказiвки дo викoнання курсoвoї рoбoти для студентiв спецiальнoстей 014.05 «Середня oсвiта (Бioлoгiя та oхoрoна здoрoв’я)» та 101 «Екoлoгiя» / Л. П. Казiмiрoва. – Хмельницький : ХНУ, 2020. – 87 с.
37. Загальноекологічна навчальна практика : методичні вказівки щодо її організації та виконання для студентів напряму підготовки «Екологія, охорона навколишнього середовища та збалансоване природокористування» / Л. П. Казімірова. – Хмельницький : ХНУ, 2016. – 128 с.
38. Ландшафтно-екологічна практика. Методичні вказівки для студентів спеціальності «Екологія та охорона навколишнього середовища» / О.Л. Тульська, Л.П. Казімірова. – Хмельницький : ХНУ, 2015. – 95 с.
39. Заповідна справа. Методичні вказівки для студентів спеціальності «Екологія та охорона навколишнього середовища» / Л. П. Казімірова. – Хмельницький : ХНУ, 2008. – 95 с.
40. Ландшафтна екологія. Програма курсу, методичні вказівки до виконання контрольної роботи для студентів заочної форми навчання спеціальності екологія та охорона навколишнього середовища» / Л. П. Казімірова. – Хмельницький : ХНУ, 2004. – 31 с.

Участь у наукових товариствах і громадська діяльність

Співголова Ради реформ Хмельниччини – коаліції громадських організацій Хмельниччини

Відзнаки і преміювання

 • Диплом Хмельницької обласної ради переможця (з врученням ІІІ-ї премії) ХV обласного конкурсу науково-дослідних робіт у номінації «Монографії, підручники та навчальні посібники» (2020 р.).
 • Диплом Хмельницької обласної ради переможця (з врученням І-ї премії) ІХ-го обласного конкурсу науково-дослідних робіт у номінації «Гуманітарні НДР» (2013 р.).
 • Диплом лауреата премії «Скарби землі Болохівської» Благодійного фонду «Закон і справедливість» в номінації «Краєзнавство Хмельниччини» (2010 р.).
 • Диплом Хмельницької обласної премії імені Петра Бучинського в галузі природничих наук та екології (2007 р., розпорядження Голови Хмельницької ОДА № 267а/2007-р від 22.08. 2007 р.).
 • Подяка ректора Хмельницького національного університету (2020 р.).
 • Грамота департаменту освіти і науки Хмельницької обласної державної адміністрації (2018 р, наказ №113-к від 11.10.2018 р.).
 • Грамота Національної академії педагогічних наук України (2017 р.).
 • Подяка Хмельницького обласного науково-методичного центру культури і мистецтва управління культури Хмельницької обласної державної адміністрації (2017 р.).
 • Грамота Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді МОН України (2015 р., наказ №48 від 15.09.2015 р.).
 • Подяка ректора Хмельницького національного університету (2014 р.)
 • Почесна грамота Хмельницького національного університету (2013 р., наказ № 23-кв від 9.10.13 р.).
 • Почесна грамота Хмельницької обласної державної адміністрації (25.09.2013 р.).
 • Подяка Департаменту екології та природних ресурсів Хмельницької обласної державної адміністрації (5 червня 2013 р.).
 • Грамота Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді МОН (2012 р., наказ №56 від 24.09.2012 р.).
 • Грамота Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді МОН України за І місце у номінації «Механізм інтеграції освіти і науки у позашкільному навчальному закладі» (2012 р., наказ №48 від 08.06.2012 р.).
 • Грамота Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді МОН України за І місце у номінації «Модернізація змісту позашкільної освіти» (2012 р., наказ №48 08.06.2012 р.).
 • Грамота Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді МОН України а за І місце у номінації «Інновації у формуванні фахових компетенцій педагогів» (2012 р., наказ №48 08.06.2012 р.).
 • Грамота Державного управління екології та природних ресурсів у Хмельницькій області (7.07.2012 р.).
 • Відзнака Приятель державного історико-культурного заповідника (музею-маєтку) «Самчики» (2012 р.)
 • Грамота управління освіти та науки Хмельницької обласної державної адміністрації (2011 р, наказ №604-н від 21.09.2011 р.).
 • Грамота Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді МОН (2011 р., наказ № 44 від 01.06.2011 р.);
 • Грамота управління освіти та науки Хмельницької (2011 р., наказ №128-нк від 31.05.2011 р.).
 • Подяка Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України (2010 р., наказ №31 від 26.04.2010 р.).
 • Грамота Митрополіта Хмельницького та Старокостянтинівського Антонія у благословення за старанні труди у славу святої Церкви (2010 р.).
 • Почесна грамота Міністерства охорони навколишнього природного середовища України (2008 р.; наказ №426-о від 4.06.2008 р.).
 • Почесна грамота Державного управління екології та природних ресурсів у Хмельницькій області, Хмельницького національного університету та Подільського екологічного товариства (2005 р., наказ №66/254/27 від 20.12.2005 р.).
 • Грамота Хмельницького національного університету (2005 р., наказ № 61-кв від 24.03.2005 р.).
 • Занесена на Дошку Пошани Хмельницького національного університету у 2010-2011 н.р. (Наказ №142 кв від 28.05.2010 р.)
 • Почесна відзнака у вигляді ордену «За розбудову освіти» Асоціації навчальних закладів України приватної форми власності (2010 р., наказ № 19 від 23.06.2010 р.).

Контакти

E-mail: L_kazimirova@ukr.net, Lyudmila.kazimirova@gmail.com
т. +380673393437