Участь у Міжрегіональному навчально-практичному форумі “Ліси України”

⠀⠀⠀ ⠀Упродовж 21–22 лютого доцентка кафедри екології та біологічної освіти Хмельницкого національного університету Людмила КАЗІМІРОВА взяла участь у Міжрегіональному навчально-практичному форумі «Ліси України: євроінтеграція, війна, зміни клімату та сучасні реформи» (м. Київ).
⠀⠀⠀ ⠀Захід організований Програмою розвитку ООН (ПРООН) в Україні у партнерстві з Асоціацією професіоналів довкілля ПАЕУ, в межах Програми ООН з відновлення та розбудови миру, за фінансової підтримки Європейського Союзу.
У рамках форуму проведено такі панельні дискусії:

  •  реформи лісового сектору: оцінка реформування галузі в контексті війни, енергетичної кризи та відновлення економіки;
  •  практичні методи та засоби збереження та відновлення лісів;
  •  популяризація найкращих рішень та міжнародного досвіду;
  •  методи моніторингу в лісовому господарстві, цифровізація галузі;
  •  роль технологій лісозаготівлі та деревооброблення в розвитку галузі;
  •  заходи щодо збереження природи та біорізноманіття.

⠀⠀⠀ ⠀До форуму долучились постійний представник від ПРООН Україна Жако Сіллєрс та член Комітету Верховної Ради з питань екологічної політики та природокористування Ігор Кривошеєв.
⠀⠀⠀ ⠀Також у дискусії взяли участь генеральний директор ДП «Ліси України» Ігор Лицур, перший заступник голови Державної екологічної інспекції України Ігор Заруба, науковці провідних науково-дослідних установ НАН України, закладів вищої освіти, установ природно-заповідного фонду України, представники Міністерства оборони України, громадських організацій.
⠀⠀⠀ ⠀Людмила Казімірова представила доповідь на тему «Комплексні пам‘ятки природи як об‘єкти природно-заповідного фонду на території державних лісів України».
⠀⠀⠀ ⠀Резолюція форуму зібрала пропозиції щодо збереження і відновлення лісів, реформи лісової галузі та необхідних змін; оцінки галузевої реформи в контексті війни, енергетичної кризи та відновлення економіки; популяризації кращих рішень і міжнародного досвіду.