5 ЧЕРВНЯ – ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ОХОРОНИ НАВКОЛИШНЬОГО СЕРЕДОВИЩА

⠀⠀⠀ ⠀5 червня відзначається Всесвітній день охорони навколишнього середовища. Цього дня 1972 року в Стокгольмі відкрилася Конференція Організації Об’єднаних націй з проблем довкілля, наслідком якої стало створення Програми Організації об’єднаних націй з довкілля (ЮНЕП).
⠀⠀⠀ ⠀Приводом до проведення цієї всесвітньої акції послужило звернення, що надійшло 11 травня 1971 року генеральному секретареві ООН. Звернення підписали 2200 діячів науки й культури з 23 країн світу. Вони попереджали людство про безпрецедентну небезпеку, що загрожує йому у зв’язку із забрудненням навколишнього середовища. «Або ми покінчимо із забрудненням, або воно покінчить із нами» – так було поставлене питання в цьому зверненні.
⠀⠀⠀ ⠀Охорона навколишнього природного середовища – система державних і суспільних заходів (технологічних, економічних, адміністративно-правових, просвітницьких, міжнародних), спрямованих на збереження та розвиток природоохоронного руху і природних ресурсів.
⠀⠀⠀ ⠀Всесвітній день охорони навколишнього середовища є одним з основних способів привернути увагу світової громадськості до проблем навколишнього середовища, а також стимулювати політичний інтерес і відповідні дії.
⠀⠀⠀ ⠀У цей день проводяться різноманітні заходи – вуличні мітинги, “зелені” концерти, конкурси творів і плакатів у дитячих таборах, кампанії з утилізації відходів, прибирання територій, інші природоохоронні акції тощо. Ми всі живемо на одній планеті, і забруднюючи її, шкодимо у першу чергу самим собі та своїм нащадкам. Кожен для себе повинен знайти шляхи, для покращання навколишнього середовища. Можливо, хтось прибере сміття в своєму дворі, а дехто просто не залишить слідів свого перебування на природі. Але разом ми зробимо навколишнє середовище кращим, і надалі не забуватимемо про його охорону та збереження природних скарбів.
⠀⠀⠀ ⠀Тема 2022 року: «Тільки одна Земля» – #OnlyOneEarth.
⠀⠀⠀ ⠀Глобальна кампанія до Всесвітнього дня довкілля 2022 року зосереджується на нашій ролі як громадян Землі, щоб захистити навколишнє середовище та заохочувати стійке життя скрізь і щодня.
Кампанія буде зосереджена на необхідності жити в гармонії з природою, а також на наших можливостях переходу до більш екологічного способу життя за допомогою політики та індивідуального вибору.
⠀⠀⠀ ⠀Девізом Стокгольмської конференції 1972 року було гасло: «Тільки одна Земля». Через 50 років девіз як ніколи актуальний – ця планета – наш єдиний дім, і людство має берегти свої обмежені ресурси!
⠀⠀⠀ ⠀2022 рік є історичною віхою для Програми ООН з навколишнього середовища і світової екологічної спільноти. Він відзначає 50-ту річницю створення ЮНЕП за підсумками Стокгольмської конференції. Це також збігається з міжнародною зустріччю високого рівня Stockholm+50. Ці знакові події дають можливість для міжнародного співтовариства зміцнити співпрацю та показати лідерство в трансформації до більш стійкого суспільства.

З використанням матеріалів: https://www.genevaenvironmentnetwork.org/world-environment-day.

Необхідно жити в гармонії з природою шляхом трансформаційних змін у нашій політиці та виборі в напрямку більш чистого та екологічного способу життя!