ЗАЛУЧЕННЯ ПРОФЕСІОНАЛІВ-ПРАКТИКІВ ДО АУДИТОРНИХ ЗАНЯТЬ

⠀⠀⠀ ⠀27 травня 2022 року для студентів 1-го та 2-го курсів, що здобувають вищу освіту за освітніми програмами Екологія і Середня освіта (Біологія та здоров’я людини), Галина Семенихина провела лекцію з елементами практичного досвіду роботи таких об’єктів ПЗФ, як регіональні ландшафтні парки.
⠀⠀⠀ ⠀Галина Семенихина – біолог, провідний фахівець з екологічної освіти РЛП «Клебан-Бик», ознайомила здобувачів освіти з красою та особливостями територій РЛП “Клебан-Бик”, багатим рослинним та тваринним світом. Розповіла про особливості роботи парку, напрямки діяльності та шляхи її реалізації.
⠀⠀⠀ ⠀Регіональний ландшафтний парк “Клебан-Бик” розташований на території Костянтинівського району Донецької області, рішення про створення регіонального ландшафтного парку було прийнято в 2000 році, загальна площа парку – 2142,0 га.
⠀⠀⠀ ⠀Територія парку являє собою мальовничу, ніби гірську місцевість на обох берегах Клебан-Бикського водоймища, що в усті річки Бичок (притоки ріки Кривий Торець). Робота проводиться в декількох основних напрямках, що відповідають меті створення парку. Відповідно до цього існують відділи парку: адміністрація (в т. ч. бухгалтерія і кадрове забезпечення), відділ рекреації та екологічної освіти, науково-дослідний відділ, відділ служби державної охорони природно-заповідного фонду, відділ адміністративно-господарського забезпечення. Кожен з відділів працює в своєму напрямку, та ці напрямки сходяться в одну велику мету – зберегти природу.
⠀⠀⠀ ⠀Регіональний ландшафтний парк «Клебан-Бик» входить до складу Регіональної екологічної мережі Донецької області, що є складовою національної екологічної мережі України, розбудова якої здійснюється в контексті реалізації в межах України Всеєвропейської стратегії збереження біологічного та ландшафтного різноманіття (1995) і формування Всеєвропейської екологічної мережі як єдиної просторової системи територій країн Європи з природним або частково зміненим станом ландшафту.
⠀⠀⠀ ⠀Також пані Галина поділилась засобами навчання на тематичних уроках з майбутніми вчителями-біологами та висловила подяку Хмельницькому національному університету і кафедрі екології та біологічної освіти за сприяння у роботі і надання місця для проведення занять.
⠀⠀⠀ ⠀Викладачі кафедри екології та біологічної освіти і студенти – учасники зустрічі щиро дякують Галині Семенихіній за цікаву і змістову лекцію! Сподіваємось на подальшу співпрацю!