22 травня – День Південного Бугу

⠀⠀⠀ ⠀19 квітня 2019 року на засіданні Басейнової ради Південного Бугу прийнято рішення рекомендувати Кабінету міністрів України розглянути 22 травня як дату святкування Дня Південного Бугу на офіційному рівні.
⠀⠀⠀ ⠀Отже, починаючи з 2019 р. День Південного Бугу святкуватиметься за новою датою – 22 травня. Основна мета свята – привернути увагу громадськості до першочергових завдань щодо захисту і забезпечення екологічно чистого стану Південного Бугу.
Це унікальна річка, води якої протікають винятково територією України, і яка, незважаючи на це, в Україні є другою за довжиною після Дніпра.
⠀⠀⠀ ⠀Річка Південний Буг бере свій початок на Волино-Подільській височині поблизу с. Холодець Хмельницької області та впадає у Дніпро-Бузький лиман Чорного моря. Басейн Південного Бугу розташований у межах лісостепової та степової зон на території семи областей України: Хмельницької, Вінницької, Київської, Черкаської, Кіровоградської, Одеської та Миколаївської. Площа басейну становить 63700 кв. км, довжина – 806 км.
⠀⠀⠀ ⠀Південний Буг – єдина велика річка України, водозбірна площа якої повністю знаходиться в межах нашої держави. Її особливістю є те, що ця річка фактично має лише одну велику притоку – р. Синюху, яка утворюється внаслідок злиття річок Тікич та Велика Вись. Всього на території басейну Південного Бугу протікає 6594 річки, а на території Хмельницької області протікає близько 20 річок.
⠀⠀⠀ ⠀Південний Буг – дивовижно мальовнича річка, особливо в середній і нижній течіях, де вона продирається крізь кристалічні породи Українського щита, формуючи фантастично мальовничі скелі, пороги і перекати.
⠀⠀⠀ ⠀Якщо Дніпро – своєрідний символ України, то Південний Буг – символ її правобережної частини. Цей символ потрібно не тільки оберігати, а й відновлювати. Адже, на сьогодні існує ряд проблем природокористування в басейні річки Південного Бугу. Це і нераціональне та екологічно-небезпечне водовикористання, і забруднення води, і порушення екологічної інфраструктури води, і багато інших!
⠀⠀⠀ ⠀День Південного Бугу — це ще одна нагода привернути увагу кожного з нас до проблем, пов’язаних зі збереженням нашої водної артерії, переглянути своє ставлення до природи, усвідомити необхідність бережливого використання кожної краплини!

Більше інформації: