День Землі

 

⠀⠀⠀ ⠀День Землі щороку у Світі відзначають 22 квітня. Цього року відзначаємо 52-у річницю.
⠀⠀⠀ ⠀Тема Дня Землі 2022 – інвестуй у нашу планету. Ключовим моментом тут є сміливі дії, широкі інновації та справедливі дії.
⠀⠀⠀ ⠀Цей девіз закликає активніше боротися із головною загальною загрозою – глобальними змінами клімату. Для впровадження кліматично нейтральних технологій та рішень уряду, підприємства та окремі індивіди мають об’єднати зусилля. Це наша спільна відповідальність і відповідальність кожного особисто.
⠀⠀⠀ ⠀День Землі вперше відзначили в 1970 році. Близько 20 млн осіб (в той час 10 % від загальної чисельності населення Сполучених Штатів), обурених розливами нафти, забрудненням повітря і річок, вийшли тоді на вулиці, щоб висловити свій протест у зв’язку з екологічною кризою. Це була найбільша акція громадянської активності, і урядам довелося прислухатися: були прийняті законодавчі акти щодо захисту навколишнього середовища і відповідні агентства. Це була перемога, яка продемонструвала силу суспільної єдності.
⠀⠀⠀ ⠀Акції та заходи до Всесвітнього дня Землі спонукають людей бути уважнішими до тендітного і вразливого довкілля, привертаючи чимало уваги з боку медіа, окремих політиків і звичайних громадян.
⠀⠀⠀ ⠀У 1990 році День Землі став міжнародним святом, а 90-і роки було проголошено «Десятиліттям довкілля». До акції долучилися понад 120 країн, а більш ніж 40 країн об’єднали зусилля для збереження біологічного різноманіття.
У 2009 році Генеральна асамблея ООН проголосила Міжнародний день Матері-Землі, постановивши відзначати його 22 квітня. На даний час ця дата відзначається у 193 країнах світу кожного року.

День Землі нагадує, що кожен може зробити
свій внесок у покращення планети!