ЗАЛУЧЕННЯ ПРОФЕСІОНАЛІВ-ПРАКТИКІВ ДО АУДИТОРНИХ ЗАНЯТЬ

16 грудня 2020 року лекцію на тему «Сучасні методи аналізу ДНК та сфери їх застосування: від пошуку Нессі до ідентифікації залишків людей 40-річної давнини» (“DNA analysis – from Nessie to 40 years criminal cold cases identification”) студентам, що здобувають вищу освіту за освітньою програмою Середня освіта (Біологія) провела кандидат біологічних наук у галузі молекулярної біології Дарія Гудкова (Daria Gudkova).

Лекція була проведена в рамках поглиблення знань студентів за темою «Молекулярні механізми спадковості та реалізації генетичної інформації» з дисципліни «Біохімія» та темою «Генетика бактерій» з дисципліни «Мікробіологія з основами вірусології».

Дарія Гудкова – наша землячка – з 2013 року працює біологом у провідних університетах та компаніях Швейцарії. Здійснює дослідження експресії генів, генетичного допінгу, працює у галузі персоналізованої медицини та генної терапії, генетичної криміналістики.

З 2019 року працює у компанії Fasteris (Женева) фахівцем із секвенування ДНК. Додатково залучена у діагностичні проекти з встановлення та підтвердження нуклеотидних замін у панелі генів, включаючи пренатальні випадки.

Під час лекції Дарія Гудкова розповіла про сучасні методи аналізу ДНК та їх можливості. Детально охарактеризувала метод секвенування, який сьогодні є основним методом дослідження повних геномів, відіграє помітну роль у розробці програм персоналізованої медицини.

Щиро дякуємо Дарії Гудковій за цікаву і змістову лекцію.