Навчання через дослідження

23.11.2020 р. відбулась конференція-захист лабораторної роботи «Вимірювання шуму» з дисципліни «Техноекологія» у студентів спеціальності «Середня освіта (Біологія)» під керівництвом викладачки – докторки сільськогосподарських наук Н.Г. Міронової.

У захисті-конференції взяла участь гарант спеціальності «Середня освіта (Біологія)» докторка педагогічних наук Г.А. Білецька.

Під час виконання лабораторної роботи студенти не тільки ознайомились з основними характеристиками шуму, впливом його на живі організми та принципом роботи шумоміру, а також провели наукове дослідження з вимірювання шуму біля основних транспортних магістралей міста Хмельницького. Дані, що були зібрані командами по дві особи, опрацювала Христина Мотяшок.

Захист лабораторної роботи проводився у вигляді конференції. Доповідь з презентацією та аналізом результатів вимірювання шуму представила Ірина Заплитнюк. Доповідачка зазначила, що у різну пору доби на досліджуваних ділянках спостерігаються перевищення, що особливо небезпечно у разі розташування поблизу житлових будинків. Запропонувала шляхи вирішення проблеми шумового забруднення міста.

В обговоренні виступили студентки Христина Мотяшок, Діана Білецька.

Виконання лабораторної роботи з елементами наукового дослідження та робота в команді дає можливості отримати практичні навички у користуванні приладів, проведенні наукових досліджень, презентації та обговоренні отриманих результатів, а також формуванні важливих для подальшої професійної діяльності навичок «soft skills».

Студенти висловили зацікавленість такою технологією проведення лабораторної роботи та її захисту.