Онлайн зустріч «Українсько – французька наукова співпраця. Ініціативи та перспективи”

Нещодавно відбулась онлайн зустріч: «Українсько-французька наукова співпраця: Ініціативи та перспективи”, присвячена темі налагодження та поєднання співпраці в науково-дослідницькій діяльності та новітніх технологіях.

Метою зустрічі було ознайомлення з ініціативними дослідницькими групами для напрацювання спільних візій щодо налагодження науково-дослідницької співпраці між науковими колами, стейкхолдерами Хмельниччини та Франції і створення спільних інфраструктурних проєктних досліджень.

Зустріч організована ініціативною групою у складі представників Хмельницького національного університету: проректора з НР Синюка О. М. та заступника проректора з НР Прибеги Д. В. (модератор зустрічі) на чолі з ректором Скибою М. Є.; представників Хмельницької обласної державної адміністрації на чолі з першим заступником голови Примушем Р. Б., представників Хмельницької обласної ради, Агенції Європейських Інновацій та Центру регіонального розвитку, а також представників французьких інституцій, а саме:

– Філіп де Ла Жуссельєнер; президент РОНСАРД КОНСЕЙЛ Мілберт;

– Жан-Клод Фонтані; генеральний делегат кафедри Іпаг Б.С. «Навколишнє середовище, зміни клімату та енергетичний перехід»;

– Крістоф Легер; директор технічного факультету Орлеанського університету «Polytech Orléans»;

– Крістін Руссель; директорка з міжнародного розвитку Орлеанського університету «Polytech Orléans».

Під час вітального слова Олег Синюк – д-р техн. наук, професор, проректор з наукової роботи Хмельницького національного університету наголосив на важливості визначення спільних наукових напрямів, за якими у подальшому можлива довготривала співпраця, яка забезпечить розробку та реалізацію наукових проєктів в руслі найважливіших викликів сьогодення.

Лариса Мельник – науковий співробітник інституту післядипломної освіти, експерт з питань освіти, громадська діячка, яка була однією із організаторок зустрічі, у своєму виступі відзначила перспективні напрямки співпраці з Орлеанським університетом.

Микола Йохна – д-р екон. наук, професор, проректор з міжнародних зав’язків Хмельницького національного університету розповів про аспекти міжнародної співпраці та налагодження комунікаційних каналів.

Для обговорення теми до зустрічі долучились: Іван Кульчицький – президент Агенції Європейських Інновацій, координатор Національного контактного пункту ІКТ програми Горизонт 2020; Катерина Савченко – директор Центру регіонального розвитку Хмельницької області; Ігор Петраш – представник департаменту економіки Хмельницької обласної адміністрації; Юліан Бойко – д-р техн. наук, професор кафедри телекомунікацій та радіотехніки, начальник науково-дослідної частини Хмельницького національного університету (наукові інтереси: обробка сигналів в засобах тeлeкомунікацій); Галина Соколюк – канд. екон. наук, доцент кафедри менеджменту, адміністрування та готельно-ресторанної справи Хмельницького національного університету, громадська діячка.

Науковці Хмельницького національного університету представили свої розробки, які викликали значну зацікавленість та запитання представників французької сторони. Свої розробки представили:

Валерій Мартинюк – д-р техн. наук, професор, завідувач кафедри автоматизації, комп’ютерно-інтегрованих технологій і телекомунікацій Хмельницького національного університету. Керівник лабораторії сонячної енергетики. Напрям досліджень: Інтелектуальна високоефективна система автономного електроживлення на основі фотоелектричних модулів, акумуляторів та суперконденсаторів.

Тетяна Говорущенко – д-р техн. наук, професор, завідувачка кафедри комп’ютерної інженерії та системного програмування Хмельницького національного університету. Напрям досліджень: Самоорганізована розподілена система виявлення зловмисного програмного забезпечення в комп’ютерних мережах

Оксана Захаркевич – д-р техн. наук, професор, професор кафедри технології і конструювання швейних виробів Хмельницького національного університету. Напрями дослідження: Застосування смарт-технологій у процесах проектування і виготовлення швейних виробів. Засоби реалізації концепції свідомої мод.

Наталія Міронова – д-р с.-г. наук, професор, завідувачка кафедри екології Хмельницького національного університету. Напрями дослідження: екосистемні послуги, біорізноманіття та природні матеріали для озеленення сільського господарства.

Алла Ганзюк – канд. техн. наук, доцент кафедри хімії та хімічної інженерії. Наукові інтереси: Розробка сорбентів на основі природних мінералів.

Тетяна Іванішена – канд. техн. наук, завідувачка кафедри хімії та хімічної інженерії Хмельницького національного університету. Напрями дослідження: Розробка та удосконалення технологій рециклінгу полімерних матеріалів. Оцінка життєвого циклу речовин, матеріалів та технологій. Розробка та дослідження властивостей нових речовин та матеріалів для систем очистки стічних вод.

Олександр Бармак – д-р техн. наук, професор, професор кафедри комп’ютерних наук та інформаційних технологій. Наукові інтереси: Інформаційні технології (класифікація, розпізнавання, інтелектуальний аналіз даних).

Олександр Бармак – д-р техн. наук, професор, професор кафедри комп’ютерних наук та інформаційних технологій. Наукові інтереси: Інформаційні технології (класифікація, розпізнавання, інтелектуальний аналіз даних).

Сподіваємось знайти точки дотику в науковій діяльності, які будуть цікавими та взаємовигідними для обох сторін і забезпечать подальшу співпрацю.

Відділ зв’язків з громадськістю ХНУ