22 травня – День Південного Бугу

19 квітня 2019 року на засіданні Басейнової ради Південного Бугу прийнято рішення рекомендувати Кабінету міністрів України розглянути 22 травня як дату святкування Дня Південного Бугу на офіційному рівні.

Отже, починаючи з 2019 р. День Південного Бугу святкуватиметься за новою датою – 22 травня. Основна мета свята – привернути увагу громадськості до першочергових завдань щодо захисту і забезпечення екологічно чистого стану Південного Бугу.

Це унікальна річка, води якої протікають винятково територією України, і яка, незважаючи на це, в Україні є другою за довжиною після Дніпра.

Річка Південний Буг бере свій початок на Волино-Подільській височині поблизу с. Холодець Хмельницької області та впадає у Дніпро-Бузький лиман Чорного моря. Басейн Південного Бугу розташований у межах лісостепової та степової зон на території семи областей України: Хмельницької, Вінницької, Київської, Черкаської, Кіровоградської, Одеської та Миколаївської. Площа басейну становить 63700 кв. км, довжина – 806 км.

Південний Буг – єдина велика річка України, водозбірна площа якої повністю знаходиться в межах нашої держави. Її особливістю є те, що ця річка фактично має лише одну велику притоку – р. Синюху, яка утворюється внаслідок злиття річок Тікич та Велика Вись. Всього на території басейну Південного Бугу протікає 6594 річки, а на території Хмельницької області  протікає близько 20 річок.

Південний Буг – дивовижно мальовнича річка, особливо в середній і нижній течіях, де вона продирається крізь кристалічні породи Українського щита, формуючи фантастично мальовничі скелі, пороги і перекати.

Якщо Дніпро – своєрідний символ України, то Південний Буг – символ її правобережної частини. Цей символ потрібно не тільки оберігати, а й відновлювати. Адже, на сьогодні існує ряд проблем природокористування в басейні річки Південного Бугу. Це і нераціональне та екологічно-небезпечне водовикористання, і забруднення води, і порушення екологічної інфраструктури води, і багато інших!

День Південного Бугу — це ще одна нагода привернути увагу кожного з нас до проблем, пов’язаних зі збереженням нашої водної артерії, переглянути своє ставлення до природи, усвідомити необхідність бережливого використання кожної краплини!

Більше інформації – https://mk-vodres.davr.gov.ua/node/1406

Спільно з компанією UPcam та поліграфією «Ідеї Успіху» Басейнове управління водних ресурсів Річки Південний Буг оголосила фотоконкурс, переможці якого будуть нагороджені заохочувальними призами.

Детальні умови на сайті https://www.buvrpb.davr.gov.ua/novyny/fotokonkurs. Фото приймаються до 13.00 24 травня 2020 р.

 

 

Кафедра екології та біологічної освіти