22 квітня – Міжнародний День Землі

День Землі щороку у Світі відзначають 22 квітня. У 2020 році – ювілейний 50-й День Землі.

Тема до Дня Землі 2020 – кліматичні дії. Величезний виклик, але також і широкі можливості, щодо дій щодо зміни клімату. Зміна клімату є найбільшим викликом для майбутнього людства та систем життєзабезпечення, які роблять наш світ придатним для життя.

День Землі вперше відзначили в 1970 році. Близько 20 млн осіб (в той час 10 % від загальної чисельності населення Сполучених Штатів), обурених розливами нафти, забрудненням повітря і річок, вийшли тоді на вулиці, щоб висловити свій протест у зв’язку з екологічною кризою. Це була найбільша акція громадянської активності, і урядам довелося прислухатися: були прийняті законодавчі акти щодо захисту навколишнього середовища і відповідні агентства. Це була перемога, яка продемонструвала силу суспільної єдності.

Акції та заходи до Всесвітнього дня Землі спонукають людей бути уважнішими до тендітного і вразливого довкілля, привертаючи чимало уваги з боку медіа, окремих політиків і звичайних громадян.

У 1990 році День Землі став міжнародним святом, а 90-і роки було проголошено «Десятиліттям довкілля». До акції долучилися понад 120 країн, а більш ніж 40 країн об’єднали зусилля для збереження біологічного різноманіття.

У 2009 році Генеральна асамблея ООН проголосила Міжнародний день Матері-Землі, постановивши відзначати його 22 квітня. На даний час ця дата відзначається у 193 країнах світу кожного року.

Цього року Google представив святковий дудл, який присвятив Дню Землі. Зокрема, він звертає увагу на проблему масового вимирання бджіл. Дудл зроблений у вигляді гри, у якій всі охочі можуть запилювати квіти разом з бджолою і дізнаватися цікаві факти про цих комах.

Кожен може взяти участь у святкуванні Дня Землі і віддати свій голос на захист природи, відвідавши сторінку earthday.org і обравши захід у відповідному часовому поясі.