Всеукраїнський День довкілля 2020!

Всеукраїнський день довкілля відзначають в Україні щорічно у третю суботу квітня, починаючи з 1999 року, згідно з Указом Президента України «Про День довкілля» від 6 серпня 1998 року № 855/98.

Головна мета свята — проведення заходів, спрямованих на поліпшення стану навколишнього середовища (очищення водних джерел, озеленення територій, збереження заповідних об’єктів) та поширення екологічних знань задля підвищення рівня екологічної свідомості українців.

Спочатку свято було задумано для того, щоб відзначити Стокгольмську конференцію з довкілля, яка стала однією з найважливіших в історії екологічного руху. Цього дня була заснована UNEP (United Nations Environment Network) – Екологічна програма ООН, яка зараз є основним організатором та ідеологом Дня довкілля.

День довкілля 2020 р. припадає на 18 квітня – переддень Святого Воскресіння Господнього.

Традиційно, саме в День довкілля, студенти спеціальностей «Екологія» і «Середня освіта (Біологія та здоров’я людини)» та викладачі і співробітники кафедри екології та біологічної освіти проводять загальнокафедральний суботник з облаштування та прибирання території ботанічного саду ХНУ. Цьогоріч, через запроваджений карантин, традиції Дня довкілля не можуть бути втіленими.

Але у всіх нас є можливість використати час із користю та підвищити свій рівень екологічних знань, культури, свідомості та активної громадської позиції щодо важливості внеску кожної людини у справу захисту навколишнього природного середовища. Саме час переглянути звички і втілити основні поради, як бути дружнім до довкілля.

Ось деякі ресурси, де можна знайти цікаву та корисну інформацію: