Науковий семінар «Регіональні аспекти орнітологічних досліджень»

Науковий семінар «Регіональні аспекти орнітологічних досліджень»
          03.04.2018 р. на кафедрі екології ХНУ відбувся науковий семінар «Регіональні аспекти орнітологічних досліджень», присвячений Міжнародному дню птахів.

      Історична довідка: Міжнародний день птахів відзначається з 1906 року 1 квітня, після підписання та набуття чинності «Міжнародною конвенцією з охорони птахів, корисних в сільському господарстві». Її підписали уряди Німеччини, Австро-Угорщини, Бельгії, Іспанії, Франції, Греції, Люксембургу, Монако, Португалії, Швеції та Швейцарії. Набула чинності 12 грудня 1905 року і стала першою міжнародною конвенцією в області захисту навколишнього середовища.
8 жовтня 1950 року на зміну документу 1902 року в Парижі було підписано «Міжнародну конвенцію про охорону птахів». На відміну від попереднього документа, конвенція розглядала вже всі види птахів, а не тільки корисні для сільського господарства.
        У семінарі прийняли участь викладачі та студенти кафедри екології Хмельницького національного університету, кафедри теорії і методики фізичної культури і валеології Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії, Подільське відділення УТОП (Українське товариство охорони птахів).
Науковці ознайомили учасників семінару з основами та завданнями орнітології.
          Голова Подільського відділення УТОП, вчитель Голосківської ЗОШ І-ІІІ ст. – Новак В.О. представив цікаву та пізнавальну доповідь, в якій розкрив орнітологію як науку професіоналів і захоплення аматорів. Навів результати дослідження орнітофауни Хмельницької області та міста Хмельницького.

          Старший викладач кафедри теорії і методики фізичної культури і валеології Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії – Ільїнський С.В. ознайомив з практикою орнітологічних шкіл на Поділлі.
          Доцент кафедри екології Хмельницького національного університету – Казімірова Л.П. охарактеризувала форми охорони орнітофауни в Україні та Хмельницькій області.
          Студенти та викладачі представили ще багато цікавих доповідей про птахів Хмельниччини, місця їх існування, охорону птахів.

           В Україні зареєстровано 424 види птахів, станом на 1.01.2013 р.
За останні 200 років на території Хмельницької області зареєстровано понад 302 види птахів. В наш час реально можна спостерігати не менше 250.
За даними Worldwatch Institute, багато популяцій птахів у даний час скорочується в усьому світі.
Найбільша причина – втрата місць існування. Інші загрози включають перепромисел, забруднення навколишнього середовища, конкуренції і хижацтва домашніх кішок, розливи нафти, використання пестицидів і зміни клімату.
Для того, щоб запобігти зникненню птахів, їх треба охороняти. Мало занести той чи інший вид до Червоної книги, прийняти закон про охорону тварин або певних видів птахів – треба вивчати птахів, знати їхні потреби щодо навколишнього середовища.
Отже, під час семінару студенти мали можливість не лише здійснити апробацію результатів власних досліджень, а й отримали практичні знання з прикладної орнітології від провідних орнітологів Хмельниччини.

Залишити відповідь